Türkiye’den en çok uçuş hangi ülkeye yapılıyor?

106
Türkiye’den

Tatil

Türkiye’den Dünya’nın dört bir yanına havayolu ile ulaşmak mümkün. Peki Türkiye’den en çok uçuş hangi ülkeye yapılıyor biliyor musunuz? Avrupa’da yaklaşık 6 milyon Türk yaşıyor. Bu rakamın yarıya yakını ise Almanya’da 1970’li yıllardan bugüne Almanya’ya devam eden göç, iki ülke arasındaki hava yolu trafiğini de her geçen gün arttırıyor. Türkiye’den Almanya’ya günde 150 uçuş gerçekleşiyor.

Türkiye’nin en fazla uçuş gerçekleştirdiği ülkeler içinde günlük 150 uçuşla Almanya ilk sırada yer alıyor. Almanya’ya en çok seferi ise milli bayrak taşıyıcı firma Türk Hava Yolları gerçekleştiriyor. Türk hava yolu şirketlerinin en önemli pazarlarının başında yaklaşık 3 milyon Türk nüfusunun yaşadığı Almanya geliyor.  Ayrıca yıl boyunca Almanya’dan gelen turistlerde uçak sefer sayısının artmasında diğer bir faktör. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye yaklaşık 5 milyon turist Almanya’dan tatil için gelmişti.

2019 yılında Almanya’ya Türkiye’den günde 150 uçuş yapılırken, Rusya’ya 95 uçuş, İngiltere’ye 53 uçuş, Ukrayna’ya 34 uçuş, Suudi Arabistan’a 32 uçuş, Fransa’ya 30 uçuş yapılıyor.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin