Türkiye uçuşları yüzde 40 ucuzlayacak!

1003
uçak, sahte, Almanya

Tatil

Bu haber Avrupa’da yaşayanları sevindirecek. Türk Hava Yolları genel müdürü Temel Kotil, Türkiye uçuşlarını yüzde 40 ucuzlatacak girişimin ne olduǧunu açıkladı.

Uçak bilet fiyatlarının yüksek olması, Avrupa’dan Türkiye’ye uçan vatandaşların yıllardır şikayetçi olduǧu bir konu. Yakında bu alanda sevindirici bir gelişme yaşanabilir. Handelsblatt Gazetesi’ne konuşan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Avrupa’daki havacılık sektöründe şok etkisi yaratan bir açıklama yaparak „Anadolujet‘in 2016’da Almanya’da uçuşlara başlamasını planlıyoruz“ dedi.

THY’nin kendi markası olan Anadolujet’in Almanya piyasasına girmesiyle biletleri yüzde 30-40 daha ucuz sunacaǧını hatırlattı. Kotil, Almanya’nın yanı sıra Fransa ve Ingiltere piyasasına girmeyi planladıklarını da hatırlatırken „Henüz kesin bir sonuç alınmadı. Tarih olarak 2016 yaz sezonu düşünülüyor“ dedi.

Anadolujet’in Almanya piyasasına girmesi şüphesiz en çok Türk Hava Yolları’nın Almanya’daki rakibi Lufthansa’yı olumsuz etkileyecek. Son yıllarda düşen yolcu sayıları ve ardı ardına yapılan grevlerle sarsılan Alman havayolu şirketi, Anadolujet gibi bir rakiple bir darbe daha almış olacak. Lufthansa, bir süredir „Uygun bilet“ sektöründe kendi markası olan Germanwings ile yolcu kazanmayı hedefliyordu. Anadolujet’in şimdi bu planları alt üst etme ihtimali oldukça yüksek.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin