Trafik yoğunluğunu bu uygulamadan öğrenin

2584
İBB Navi

Tatil

“İBB Navi” navigasyon uygulaması, İstanbul ve Marmara bölgesindeki trafik yoğunluğu hakkında anında bilgi veriyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kent trafiğini etkin yönetmek amacıyla geliştirdiği “İBB Navi” navigasyon uygulamasının İstanbul başta olmak üzere, Marmara Bölgesi’nde, anlık trafik yoğunluk bilgileriyle sizi en kısa sürede hedefinize ulaştırması hedefleniyor.

Kısa adı ‘’İBB Navi” olan uygulama ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

‘’İBB Navi, sizi hedefinize en kısa sürede ulaştırmak amacıyla alternatif rotaları, mesafe ve tahmini varış süreleri ile birlikte hizmet ederek hem görsel hem de sesli olarak varış noktanıza kadar yönlendiriyor. Rotanızdan çıktığınızda veya belirlediğiniz rota üzerinde trafik kazası ya da trafik akışını etkileyen herhangi bir olumsuzluk olduğunda otomatik olarak yeni rota oluşturup, sizi en kısa sürede hedefinize ulaştırıyor. En önemli özelliklerinden biri de internet bağlantınız olmadığı durumda alternatif rotalar belirliyor.

“İBB Navi” İstanbul’daki tüm toplu taşıma araçlarıyla entegre olup, hedefinize ulaşmanız için size çevreci, sürdürülebilir ulaşım seçenekleri sunuyor. Rotanız üzerindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik kamera görüntülerini canlı olarak izleyebildiğiniz gibi, İstanbul’daki otoparkları anlık doluluk bilgileri ile görüntüleyebilir ve otoparklara rota oluşturabilirsiniz.

Bu uygulama ile Marmara Bölgesi’ndeki anlık trafik yoğunluk bilgilerini görebilir, yol çalışmaları, trafik sıkışıklığı, kaza gibi trafik akışını olumsuz etkileyen durumlardan sizi uyararak rotanıza ilişkin detayları görüntüleyebilir, sık kullandığınız hedeflerinizi favorilerinize ekleyerek hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Seçtiğiniz yerin ya da hedefinizin sokak görünümüne göz atarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Seyahatiniz esnasında, uygulama üzerinden, siz de yol çalışması, trafik sıkışıklığı, trafik kazası, yolda tehlike durumlarını bildirim menüsünden paylaşabilir, böylelikle diğer kullanıcıları uyarabilirsiniz. Uygulama Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve İtalyanca dil seçenekleri sunuyor.’’

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin