THY yeni dış hat seferlerine başladı

818
THY

Tatil

THY yeni dış hat seferlerine başladı

Korona dönemindeki uçuş yasaklarının yaraları yavaş yavaş sarılıyor. Türk Hava Yolları, ara vermek zorunda kaldığı bir çok uçak seferine yeniden başlıyor. Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği, yeni THY seferleri hakkında bilgi paylaştı:

“Kovid-19 salgını nedeniyle tarifeli yolcu taşıma hizmetlerine bir süre ara veren THY, 1 Temmuz itibariyle başlattığı Roma ve Milano seferlerine, 2 Temmuz itibariyle Bologna ve Venedik hatlarını da eklemiştir. Bu vesileyle, İtalyan dostlarımızı ülkemizde görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Öte yandan, AB’nin 30 Haziran’da aldığı tavsiye niteliğindeki karar çerçevesinde, üçüncü ülke vatandaşlarının İtalya’ya girişlerine ilişkin kısıtlamalar hakkında İtalya Sağlık Bakanlığı yeni bir tüzük yayımlamıştır. Bu tüzüğe göre, ülkemizin de bu aşamada aralarında yer aldığı üçüncü ülkelerden İtalya’ya ancak ispatlanabilir iş, sağlık, eğitim ve acil durum gerekçeleriyle seyahate izin verilmektedir. İtalya’da kalışın 120 saati aşması öngörüldüğü takdirde, 14 günlük öz karantina ve sağlık durumunun izlenmesi gerekecektir.

İtalya’da uzun dönemli oturma izinleri bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının İtalya’ya girişlerine izin verilmektedir. Bununla birlikte, AB ile Schengen Bölgesi ülkeleri, Birleşik Krallık, Andorra, Monako, San Marino ve Vatikan haricindeki bir ülkeden İtalya’ya seyahat edecek uzun dönemli oturma izni hamili vatandaşlarımız, İtalya’ya girişlerinde 14 günlük öz karantina ve sağlık durumunun izlenmesi uygulamalarına tabi tutulacaklardır.

AB ile Schengen Bölgesi ülkeleri, Birleşik Krallık, Andorra, Monako, San Marino ve Vatikan’da ikamet etmekle birlikte, İtalya’ya seyahatlerinden 14 gün önce bu ülkeler dışında bir ülkede bulunmuş olan uzun dönem oturma izni hamili vatandaşlarımız keza İtalya’ya girişlerinde 14 günlük öz karantina ve sağlık durumunun izlenmesi uygulamalarına tabi olacaklardır.

İtalya’ya yapılacak ziyaretler için, Büyükelçiliğimizce yapılacak duyuruların yanısıra, İtalyan makamlarınca yapılacak açıklamaların da takip edilmesi gerekmektedir.

Saygıyla duyurulur.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin