Sırbistan’da hala bu bölgeden geçiliyor mu?

18 May. 2019
2029 Görüntülenme
Sırbistan
© Mustafa Koyuncu

Otomobille Türkiye’ye yolculuk yapmayı planlayanları yol güzergahı hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde yoğun otoyol çalışmaları olan Sırbistan’dan transit geçecek bazı vatandaşlarımız, tünelleri ile ünlü Pirot bölgesi ile ilgili sorular yöneltiyorlar. Bakımsız olan bu tünellerde ve çevre yollarında geçmişte bir çok sürücü kaza yaptı veya tehlike atlattı. Özellikle gece yolculuğu yapanlar hala şikayetçiler.

Sırbistan otoyolu önümüzdeki yıl tamamlanabilir

Bilindiği gibi Niş kenti ile Bulgaristan sınırı arasında otoyol çalışmaları devam ediyor. Hatta bu bölgede bazı otoyol kesimleri trafiğe açıldı bile. www.turizmavrupa.com okurları şu soruyu yöneltiyorlar: „Türkiye’ye gidiş veya dönüşte Pirot bölgesindeki tünellerden hala geçiliyor mu? Yoksa yeni açılan otoyol sayesinde artık geçmeye gerek kalmadı mı?“

Bu konuda sevindirici bir haber vermek isterdik ancak ne yazık ki bu yıl da yine bu tünellerden geçmek zorundasınız. Sırpların hizmete açtığı otoyol kesimleri henüz bu bölgeyi tamamıyla kapsamıyor. Çalışmalarda gecikme olduğu için otoyol bu sezona yetişmedi. Yetkililerce verilen bilgiye göre otoyol en erken önümüzdeki yıl tamamlanabilir. Ancak bu konuda da kesin bir bilgi yok. Bu konuda herhangi bir yeni gelişme olduğu zaman sizlere sayfamızdan aktaracağız.

(A)

Yorumlar

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir