Bulgaristan’da tehlike dört kat daha fazla!

29597

Tatil

Avrupa’da trafik kazalarında ölenlerin sayısına bakıldığında en sorunlu ülkelerden birinin Bulgaristan olduğu görülüyor. Her yıl yüzbinlerce vatandaşımızın karayolundan Türkiye’ye giderken transit geçiş yaptığı ülkede ne yazık ki hala çok sayıda trafik kazası meydana geliyor. Yapılan araştırmalar, Bulgaristan’da bir kazada ölme riskinin, Avrupa ortalamasına göre iki kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Hatta İsveç ve Hollanda ile kıyaslandığında risk dört kat daha yüksek.

Tek şeritli, çukurlu yol sorununu yeni otoyollar yaparak çözmeye çalışan Bulgarlar başka bir soruna hala çözüm bulamadı: Yolsuzluk!

Trafiğe çıkan sürücüler, trafik kuralları konusunda bilinçsiz. Çok sayıda ehliyetsiz sürücüye rastlamak da mümkün. Bu sorunun önüne geçmesi gereken polisler ve yetkili makamlar ise zaman zaman aldıkları rüşvetle bunları görmezden geliyor. Yani sorun böylelikle devam ediyor.

Yolları ne kadar düzelirse düzelsin vatandaşlarımızın Bulgaristan’dan geçerken çok dikkatli olması gerekiyor. Unutmayın: siz istediğiniz kadar iyi ve dikkatli otomobil kullanın, yine de karşı tarafın hatalarına karşı hazırlıklı olmanız ve zamanında müdahale etmeniz şart.

2 YORUMLAR

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin