Zayıflarken bunlara dikkat: Ani kalp krizi yaşayabilirsiniz

64
zayıflarken

Tatil

Zayıflarken bunlara dikkat: Ani kalp krizi yaşayabilirsiniz

Dünya genelinde bir sorun olan şişmanlık, sağlık için en önemli risklerden. Ancak zayıflarken de bazı konulara dikkat edilmesi gerekiyor. Fonksiyonel Tıp Doktoru Prof. Dr. Deniz Özzeybek, bilinçsiz ve hızlı kilo vermenin kronik hastalıklar ya da ani kalp krizi, inme gibi riskleri arttırdığını, bu nedenle hekim kontrolünde vitamin ve mineral desteği alınarak kilo verilmesi gerektiğini söyledi.

Ani kalp krizi, inme ve iltihabi karaciğer yağlanması gibi riskleri var

Toksinlerle ilgili uyarıda bulunan Özzeybek, “Gıdalardan aldığımız katkı maddeleri, ilaçlar, egzos gazları, ağır metaller gibi toksinler yağdan zengin dokularda birikir. Bunlar yağda çözünen maddelerdir ve vücuttan atılmaları için suda çözünür hale gelmeleri gerekir. Eğer kişi bilinçsizce ve çok hızlı kilo verirse, yağ dokusunda biriken bu toksinler, sevinerek erittiği yağlardan kalkıp, yağdan zengin karaciğer, beyin ve kalp dokusundaki yerlerini alırlar.  Tutundukları dokuların fonksiyonlarını yavaş yavaş bozarlar. Bu da ‘nedeni bilinmeyen’ bir kronik hastalık tanısı alması ya da ani kalp krizi, inme geçirmesi, en iyi olasılıkla iltihabi karaciğer yağlanmasına sebep olabilir” diye konuştu.

Yavaş kilo verilmesi ve toksinleri suda çözünür hale getirecek vitamin ve mineral destekleri alınması gerektiğini belirten Prof. Dr. Deniz Özzeybek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vitamin ve mineral takviyeleri eş-dost tavsiyesiyle alınmamalı. Mutlaka hekime danışılıp, gerekli tetkiklerle sağlık durumu değerlendirilmeli. Vücuttaki gereksinimler doğrultusunda vitamin ve mineral destekleri eşliğinde kilo vermek, en sağlıklı çözüm olacaktır.”

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin