Yurtdışından gelen yolcu sayısına sınırlama getirildi

292
yolcu

Tatil

Yurtdışından gelen yolcu sayısına sınırlama getirildi

Sidney havalimanına yurtdışından gelebilecek yolcu sayısı 4 Temmuz Cumartesi günü itibariyle uçak başına 50, günlük olarak ise toplam 450’yle sınırlandırıldı. Sidney Türk Başkonsolosluğu, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

17 Temmuz’a kadar geçerli

“İlk aşamada 17 Temmuz 2020 tarihine kadar planlanan sözkonusu uygulamaya dolayısıyla, bazı havayollarının Sidney’e olan uçuş tarifelerini gözden geçirmeleri ve ülkeye gelecek yolcuları diğer Eyaletlerdeki havalimanlarına yönlendirmeleri ihtimal dahilindedir. Covid-19’a ilişkin tedbirler uyarınca 14 günlük zorunlu karantina sürecinin ülkeye giriş yapılan gümrük kapısının bulunduğu şehirde resmi makamlarca belirlenen otellerde geçirilmesi gerekmektedir.

Yurtdışından gelecek yolcu sayılarına yönelik benzeri sınırlamaların diğer Eyaletlerde de uygulamaya konulabileceği anlaşılmaktadır.

Dolayısıyla, İstanbul-Sidney güzergahında seyahat etmeyi planlayan vatandaşlarımızın uluslararası uçuş programlarında olabilecek ani değişimler nedeniyle mağduriyet yaşamamalarını teminen yukarıdaki hususları dikkate almaları ve detaylı bilgi için ilgili havayollarıyla temas etmeleri yararlı olacaktır.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin