Yurtdışındaki Türklere büyük ayıp

14321
Türklere

Tatil

Yurtdışındaki Türklere büyük ayıp

Türkiye’de sınır engellerinin kalkmasıyla yurtdışında yaşayan Türklere yol göründü. Her yıl olduğu gibi bir çoğu önümüzdeki günlerde yoğun bir şekilde yollara koyulacak ve memleket hasretini gidermek için Türkiye’nin yolunu tutacak. Ancak son günlerde sosyal medyada yer alan bazı çirkin yorumlar, yurtdışında yaşayanları hem üzüyor, hem de tepki çekiyor. Türkiye’de yaşayan bazı kişilerin “Gelmeyin, virüs bulaştıracaksınız” gibi garip yorumları üzüntüyle takip ediliyor.

“Bizim amacımız hava atmak değil, vatan hasretini gidermek”

Sosyal medya hesaplarından yurtdışından gelecekleri hedef alanlar bazı yorumlar paylaşılması büyük tepki gördü. Geçtiğimiz günlerde “Hava atmaya geliyorlar”, “Mercedesle hava atacaklar, virüs bulaştıracaklar”, “Neden geliyorsunuz, gelmeyin” veya “Bu sene de gelmeyin, orada kalın” gibi yorumlar okumak mümkündü. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ise bu tür yorumlara anlam vermekte güçlük çektiler. Cevap olarak yazılan bazı yorumlar şöyleydi:

“Kimsenin hava atmaya niyeti yok, aylardır görmediğimiz annemizi, babamızın elini öpmeye geliyoruz.”

“Merak etmeyin, biz aylardır bütün Korona tedbirlerine uyduk, sosyal mesafe kurallarını uyguladık, maske taktık, ellerimizi yıkadık, kalabalık ortamlara girmedik. Asıl tehlike bizden değil, Türkiye’de yaşayan bazı kural tanımazlardan yayılıyor.”

“Bizi eleştireceğinize önce Türkiye’de sokakta yaşananlara bakın, maske takmayanlar, yan yana yürüyenlere bakın”

“Bizim amacımız hava atmak değil, vatan hasretini gidermek”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

4 YORUMLAR

  1. Vatan hasretinden ölen arkadaşlar dönsün burda yaşasın euroları bozdurup burda geniş geniş yaşayıp seçim zamanı benim yaşadığım yer için oy kullanıyorlar okadar vatan sevdalısısın gel yaşaaaaa

  2. Böyle yazilari hangi munafiklar yaziyorsa,Mülk Allahin biz sadece emanetcisiyiz.Yollarda gece gündüz araba sürecez.Belki kaza gecirecez,belki yaralanacaz,belki ölecez kim bilir.Evet bir sene de gelmeyelim,iyide seneye daha kötü olmayacaginin garantisi varmi.Deyin hele var mi garantisi?Ben gelecem hemde ülkemin en zor günlerinde döviz birakmaya gelecem.Siz vatan sevmezler catlayin,yirtinin lan.Bizdeki Vatan sevgisi ne laf ile tarif edilir ne de maddiat ile ölcülür.

  3. Rabbım ümmeti Müslüman kardeşlerime sag selamet vatanımıza gidip gelmeye nasip etsin sılayi rahim hepimize nasip olur inşallah kim ne derse desin vatanımıza allahim izniyle gideceğiz burdan herkese hayırlı yolculuklar Allaha emanet olun

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin