Yurtdışındaki gençler için “Evliya Çelebi Kültür Gezileri”ne başvurular başladı

286
Evliya Çelebi

Tatil

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB)  tarafından yurt dışındaki gençlerin Türkiye ile bağlarının güçlendirilmesi ve milli manevi değerlerin tanıtılması amacıyla ilan edilen “Evliya Çelebi Kültür Gezileri” programına başvurular başladı.

Yurt dışında gençlik alanında faaliyet yürüten; Türk sivil toplum kuruluşlarına ve kar amacı gütmeyen eğitim kurumlarına açık olan destek programına başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde son buluyor. Kabul edilen projelerin ise 1 Eylül 2019 – 31 Aralık 2020 tarihleri arasında uygulanması bekleniyor.

Yurt dışında yaşayan gençlerin Türkiye ile bağlarının güçlendirilmesi ve milli manevi değerlerin tanıtılması amacıyla ilan edilen Evliya Çelebi Kültür Gezileri programı kapsamında, Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler 10 gün süreyle Türkiye’nin kültürel ve tarihi değerlerini keşfetme imkânı bulacak.

PROGRAM İÇİN FARKLI ROTALAR BELİRLENMİŞ DURUMDA

Program kapsamında farklı rotalar belirlenmiş durumda. Yurt dışında yaşayan gençlerin Türkiye’de ziyaret edeceği rotalar şu şekilde:

Rota 1: İstanbul-Bursa-Çanakkale-Edirne

Rota 2: İstanbul-Ankara-Konya-Nevşehir

Rota 3: Ordu-Giresun-Trabzon-Rize

Rota 4 – Göbekli Tepe Yılı Rotası: Şanlıurfa-Mardin-Gaziantep-Hatay

Rota 5 – 100. Yıl Milli Mücadele Rotası: Samsun-Amasya-Sivas-Erzurum-Ankara

Rota 6 – Alternatif Rota: Yukarıda belirtilen rotalar dışında belirli bir temaya (tarih, mimarlık, sanat, bilim ve teknoloji, sosyal hizmet, edebiyat, vb) yönelik özellikle öğrenci gruplarının eğitim gezileri de program kapsamında proje olarak hazırlanabilecektir. Rota ve etkinlik detayları başvuruda takvim olarak belirtilmelidir.

BAŞVURULAR ONLINE OLARAK ALINACAK

Proje başvuruları YTB Proje Sistemi üzerinden alınacaktır.

Başvuru rehberi için tıklayınız.

YTB Proje Sistemi için tıklayınız.

(G.Ş)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin