Yurtdışında yaşayanlar soruyor: Uçak bileti satın alalım mı?

8121
yurtdışında

Tatil

Yurtdışında yaşayanlar soruyor: Uçak bileti satın alalım mı?

Yurtdışında yaşayan yüzbinlerce vatandaşımız Avrupa ile Türkiye arasında uçak seferlerinin başlayacak olmasının heyecanını yaşıyordu. Ancak Türkiye’ye uygulanan seyahat uyarısının 1 Temmuz’a kadar uzatılması büyük hayal kırıklığı yarattı. Almanya zaten daha önce Türk havayolu şirketleri tarafından açıklanan 15 Haziran tarihinin geçerli olmayacağını ve seyahat uyarısının daha sonraki tarihe erteleneceğinin sinyalini vermişti. 

Yine ertelenecek mi?

Yurtdışında yaşayan ve henüz bilet almayan vatadaşlarımız ise şimdi şu sorunun cevabını merak ediyor: “Havayolu şirketleri sürekli uçuşların başlayacağını iddia edip bilet satıyorlar. Satın alanlar ise uçamıyor. Çünkü seferler sürekli erteleniyor. Şimdi 1 Temmuz deniyor. Peki biz bu bilgiye güvenip bilet satın alalım mı?”

Beklemek en mantıklısı

Yurtdışındaki seyahat uzmanlarının görüşü şu şekilde: “Uçak seferlerinin tarihleri şu ana kadar defalarca ertelendi. Kimse seyahat uyarısının 1 Temmuz’da sona ereceğinin garantisini veremez. Bu nedenle vatandalar açısından en mantıklısı eğer henüz yapmadılarsa bilet satın almasınlar ve gelişmeleri beklesinler.”

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

4 YORUMLAR

  1. Buyuk reis her seyde cikip acikla yapiyor eyyy diye diye simdede ciksin eyy ucak sirketlri dosdogru tarih verin desin bi o meshur fircasindan atsin sirketlere bakin nasil sabit tarih verirler

  2. Alakasi yok ucaklar kalkiyor. Kardesim cumartesi 13.06.20 turk hava yollari ile ucuyor vede turk hava yollari dusseldorf -istanbul ucusunu onayladi,ben ise 18.06. Pegasus ile dusseldorf – istanbul ucusumun onayini pegasusdan aldim. Yani burada dogru haber vermiyorlar.

    • Zor uçarsın sen, benim biletim 3. Kez iptal edildi, paralarda ortada yok, Almanya dan Türkiye’ye uçuş hiç bir şekilde yok, zaten onaylıyorlar, 2-3 kala iptal mesajı geliyor, hayırlı olsun

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin