Yurtdışında yaşayan gençlere Türkiye’de ücretsiz kamp

2922
Kamp

Tatil

Yurt Dışı Türkler Başkanlığı, yurt dışında yaşayan gençleri bakanlığa ait kamplarda haziran ve eylül ayları arasında ücretsiz olarak misafir ediyor.

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye genelinde bulunan kamp tesislerinde her yıl gençler için kamp programları düzenliyor. 2017 kamp döneminde Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın işbirliği ile yurtdışında yaşayan 18-22 yaş arası Türk vatandaşı ya da mavi kart sahibi gençler için kamplarda kontenjan ayırdı.

Kamplara katılan gençlerin konaklama ve yemek ihtiyaçları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanıyor ve gençlerden herhangi bir ücret alınmıyor. Kamplara yurtdışından katılmaya hak kazanan gençlerin Türkiye’ye geliş-gidiş seyahat masrafları ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca karşılanıyor.

Gençlik Kampları katılımcıları okçuluk, tırmanma duvarı, mini golf, kano, rafting, dağ bisikleti, ip parkuru gibi sportif faaliyetlerinden sokak oyunlarına; müzik, tiyatro, halk oyunları gibi etkinliklerden kültürel gezilere ve kişisel gelişim seminerlerine kadar pek çok farklı etkinliğe katılma imkanı buluyor.

Gençlik Kampları Programı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, Antalya, Bolu, Kırşehir, Trabzon, Tokat ve Kastamonu illerindeki kamp tesislerinde 29 Haziran-20 Eylül 2017 tarihleri arasında kızlar ve erkekler için ayrı dönemlerde gerçekleştiriliyor.

Kamplarla ilgili ayrıntılı bilgiye https://www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: www.ytb.gov.tr

Kamp
Foto: www.ytb.gov.tr
kamp
Foto: www.ytb.gov.tr
Kamp
Foto: www.ytb.gov.tr
kamp
Foto: www.ytb.gov.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin