Yurtdışında para çekenlere önemli hatırlatma

3128
para

Tatil

Tatil nedeniyle yurtdışında bulunanların ek masraflarla karşılaşmaması için bazı kurallara uyması tavsiye ediliyor. kartensicherheit.de sitesi, özellikle Euro para birimi dışındaki ülkelerde parasını çekeceklere şu hatırlatmada bulunuyor: Bankamatik parayı Euro olarak mı yoksa ülkenin yerel para birimi olarak mı çekmek istediğini sorduğunda kesinlikle „Euro’yu’’ seçmeyin. Bunu yapanlar kur farkı nedeniyle zararlı çıkıyorlar. Bazı bankamatiklerde „Kur farkı olmadan Euro ile çekin“ önerisi geliyor. Bu durumda da Euro tercih edilmemeli çünkü bu vaatler genellikle yerine getirilmiyor ve parayı çeken kişi yine de cebinden ek para ödemiş oluyor.

Para çekerken dikkat!

Ayrıca güvenliğiniz için bir banka şubesi içinde bulunan bankamatiklerden paranızı çekmeyi tercih edin. Dışarıda duran bankamatiklerde dolandırıcıların oynama yapma ihtimali daha fazla olduğundan buradan mümkün olduğunca parayı çekmemek gerekiyor.

Bir başka uyarı da banka şubesine girişte karşınıza çıkabilecek güvenlik şifreli kapılarla ilgili. Eğer banka şubesinin kapısında şifre girilen bir cihaz varsa, sakın kapıyı açmak için kendi şifrenizi girmeyin. Bu bir tuzak olabilir.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin