Yurtdışında aracı arızalananlar bunu bilmeli

1601
aracı

Tatil

Türkiye’ye otomobille seyahat edenlerin sık sık yolda aracı arızalanıyor. Başına ilk kez gelenler ne tür hakları olduğunu ve neler yapabileceğini ilk etapta pek bilmiyor. Bu nedenle milyonlarca üyesi bulunan Alman Otomobil Kulübünü’nün yurtdışı hizmetleriyle ilgili bazı bilgileri aktarmak istiyoruz. Öncelikle herhangi bir arıza anında tamirci veya çekici aramadan önce ilk olarak üzesi olduğunuz ADAC’yi arayın. Müşteri hizmetleri sizi doğru adrese yönlendirecek ve size gerekli bilgileri verecektir.

Aracın arıza yaptığı yere gelen servis veya aracın tamirhaneye çekilmesi ücretsiz. Plus üyelerinden bu hizmetler için ek ücret istenmiyor. Sadece araçta tamir edilmesi gereken bir arıza varsa ücret ödenmesi gerekebilir. Bu durumda tamirhane ile bir sözleşme yapmanız ve masrafları burada belirlemeniz gerekir. Eğer bu işlem sırasında herhangi bir sorun çıkarsa veya tamirhane ile ilgili bir şikayet olursa otomobil kulübü devreye girip yardımcı olmaya çalışıyor.

Aracı bozulanların tamir süresi de önemli

Eğer araç 3 gün içinde tamir edilip yoluna devam edemeyecekse ADAC aracın yaşadığınız ülkeye ulaşması ücretlerini karşılıyor. Bu durumda yolcuların kiralık otomobille evlerine dönmeleri de sağlanıyor. Kurum ayrıca yolcuların gece konaklama masraflarını 3 güne kadar üstleniyor. Bunun için kişi başına günde 85 Euro’ya kadar ödeme yapılıyor.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin