Yurtdışı rezervasyonları turizmi hareketlendiriyor

591
Yurtdışı

Tatil

Yurtdışı rezervasyonları turizmi hareketlendiriyor

Koronavirüs salgınının kontrol altına alındığı Türkiye’de kademeli normalleşme süreci kapsamında turizm alanında da yeni koşullar belirlendi. Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içinde turizmdeki yeni kuralları belirleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Sağlık Turizm Sertifikası programı ile de turistik tesislerin hazırlıkları hızlandı. Salgın sebebiyle yerli turist ağırlıklı bir yaz sezonu geçirmeyi planlayan turizm sektöründe yurtdışı hareketliliği de başladı.

Temmuz ayında hedef yüzde 70 doluluk

Yurtdışından sezon öncesi yapılan Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim rezervasyonlarından iptallerin az olduğu belirtilirken, Temmuz için yeni rezervasyonların gelmeye başlaması turizmcileri sevindirdi. İngiltere, Almanya, Hollanda ve Balkan ülkelerinden gelen rezervasyonlarla özellikle Temmuz ayında otellerde yüzde 70 doluluk oranı beklentisi oluştu.

Öte yandan yeni normalde tatil anlayışı tamamen değişti. Ziyaretçiler otel girişlerinde ateş ölçümü ile maske ve eldiven sunumu ile karşılanacaklar. 1.5 metrelik sosyal mesafe sınırlandırmaları ve uyarıları havuzda, plajda ve restoranlarda olacak. El dezenfektanları otellerin hemen her bölgesinde bulunabilecek. Hizmetlerde tek kullanımlık malzemelerin kullanımı artacak. Çocuklara yönelik toplu aktivitelerin tamamı kaldırılacak. Hijyen çalışmaları da üst düzeye çıkarılacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin