Sılayolu: Yunanistan’da bu sorun hala devam ediyor!

5324
Yunanistan1

Tatil

Yunanistan5Türkiye’ye karayolundan seyahat edenlerin uzun süredir şikayetçi olduğu bir sorun ne yazık ki bu yıl da çözülemedi. Yunanistan’da hala A2 nolu otoyol üzerinde (Selanik Ipsala arası) benzin istasyonu açılmadı. Alman Otomobil Külübü ADAC, bu yıl karayolunu kullanacak sürücülere ”Yolda kalmayın” uyarısında bulundu.

Akaryakıt almak isteyen sürücülerin otoyoldan çıkıp, yakındaki benzin istasyonlarına yönelmesi gerekiyor. Bu zaman zaman sürücülerin kafasını karıştırıyor. Konudan habersiz olan sürücüler, “nasıl olsa birazdan bir benzin istasyonu gelir” düşüncesiyle yola devam ediyorlar ve depoları bittiğinde ise yolda kalıyorlar. Türkiye sınırına kadar devam eden A2 nolu otoyoldaki bu sorunun ne zaman çözüleceği tam olarak bilinmiyor.

Yolda kalmak istemiyorsanız deponuzu ya Yunanistan’a girmeden önce kontrol edin ve doldurun, ya da otoyol dışındaki benzin istasyonlarını kullanın.

Bakımlı ve bol şeritli bir otoyola sahip Yunanistan, Avrupa’dan Türkiye’ye giden sürücülerin severek kullandıkları bir güzergah. Yolu yaklaşık üç saat uzatsa da hiç sorun yaşanmadan geçilen bir ülke olması, sürücüleri Yunanistan’a yönlendiriyor. Yunanistan’a alternatif olarak Bulgaristan’dan geçmek de mümkün. Ancak bu ülkede rüşvet hala büyük bir sorun. Zaman zaman güvenlik sorunları da yaşanıyor. Ayrıca Bulgaristan sınır kapılarında oluşan ve sık sık kilometreleri bulan araç kuyrukları sürücüleri çileden çıkarıyor.

Yunanistan4

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin