Yüksek hızlı tren zammına Meclis’e taşındı. Milletvekili önerge vergi

76
Eskişehir

Tatil

Yüksek Hızlı Tren’in abonman fiyatlarına yapıldığı iddia edilen faiş zam MHP Eskişehir Miletvekili Nurullah Sazak harekete geçirdi. Zamla ilgili TBBM’ye soru önergesi veren Sazak, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklama yaptı. Sazak, “Yapılan bu zamlar acilen gözden geçirilmeli” dedi ve durumun takipçisi olacağını belirtti.

Yüksek hızlı tren abonman fiyatları nedir?

MHP Eskişehir Milletvekili Nurullah Sazak, zamla ilgili olarak TBMM’ye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için soru önergesi verdi. TBMM’ye yaptığı başvuruyu sosyal medya hesabından paylaşan Sazak, “Abonman kartlarına ait indirim oranlarının değişmesi sonucunda yeni fiyatları nedir?” diye sordu.

Bakana yöneltilen sorular

Bütçesini abonman fiyatlarına göre ayarlayan vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi gerektiğini vurgulayan MHP’li Sazak, Bakan Cahit Turhan’a şu soruları yöneltti:

-) Abonman kartlarına ait indirim oranlarının değişmesi sonucunda yeni fiyatları nedir? 

-) 30 günlük abonman fiyatlarına neden yüksek fiyat artışı yapılmıştır? Söz konusu biletlerin indirim oranları neden değiştirilmiştir?

-) Özellikle çalışan ve öğrencilerin tercih ettiği abonman kartlarına ait indirim oranlarının gözden geçilerek fiyatlardaki artışın makul düzeye çekilmesi planlanmakta mıdır?

-) Halk nezdindeki bilgi kirliliğinin giderilmesi için yeni fiyatların şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaşılması düşünülmekte midir? 

-) İnternet ve mobil satış kanallarında uygulanan indirim tutarı ne kadardır? Bu tutarda bir değişiklik yapılmış mıdır? 

-) Business vagonlarda çocuk, genç, öğretmen, basın, 60-64 yaş ve 65 yaş üstü gibi indirimler neden kaldırılmıştır?

(HS)

Yüksek hızlı

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip  edin: www.facebook.com/turizmavrupa

TCDD zam yok dedi Milletvekili yapılan zammı sosyal medyadan paylaştı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin