Yolda sizi bir araç durdurmaya çalışıyorsa böyle davranın

53689
araç

Tatil

Yolda sizi bir araç durdurmaya çalışıyorsa böyle davranın

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat sırasında bazı güvenlik önlemlerine harfiyen uymakta fayda var. Aksi taktirde canınızı sıkan bir durumla karşılaşabilir ve maddi zarara uğrayabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda sürücülerin başına çok sık gelen bir olay nedeniyle bir çok sürücü parasından oldu.

Aracı durdurmaya çalışıyorlar

Sırbistan veya Bulgaristan gibi ülkelerde yol kenarında bekleyen veya seyir halindeki bir aracın içinden el kol hareketleri ile sürücüyü uyaran kişiler, aracın durmasını sağlıyorlar. Aracınızda bir arıza olduğunu iddia eden bu kişiler siz durduktan sonra dikkatinizi dağıtarak aracın içindeki para veya değerli eşyalarınızı çalıyorlar. Bu tür soygun olaylarının kurbanı olmamak için çok dikkatli olmak gerekiyor.

Sadece kalabalık yerlerde durun

Eğer yolda sizin de başınıza benzer bir durum gelirse şu şekilde davranabilirsiniz: Tanımadığınız kişiler aracınızda bir arıza olduğunu işaret edip durmanızı isterse hemen durmayın. Mutlaka güvende olduğunuzu düşündüğünüz örneğin bir benzin istasyonu veya dinlenme tesisine kadar hız yapmadan devam edin. Duracağınız yerin kalabalık olduğundan emin olun. Ancak güvenli yerde durduktan sonra aracınızdan inip kontrol edin. Sizi uyaran kişilerin size veya aracınıza yaklaşmasına izin vermeyin. İhbar elbette doğru da olabilir. Bu nedenle herkese hemen dolandırıcı muamelesi yapmamak gerekir. Ancak tedbiri de elden bırakmayın.

Kişi sizin dikkatinizi dağıtmak için sürekli araçtan başka yöne çekmeye çalışıyorsa veya sürekli araçla aranıza girip dikkatinizi dağıtmaya çalışıyorsa olaya şüpheci yaklaşın.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

1 YORUM

 1. Altın kalpli insanların şehri Gümüşhane (29)den, hizmette sınır tanımayan sizlere ##SılaYolu’na selam olsun.
  29 GEZİLECEK YERLER
  #Karacamağrası
  #Tomaraşelalesi
  #Torulcamseyirterası
  #Artabelgölleri
  #Limnigölü
  #Çakırgöl
  #Taşköprü
  #Santaharabeleri
  #ÖrümcekOrmanı
  #GümüşhaneKentOrmanı
  #Ziğanakayakmerkezi
  #DölekGudusi
  #MEZİREKÖYÜ
  B e r l i n
  27.06.2020 cumartesi
  06.Zilkade.1441

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin