Yolcular “EnTaksi” uygulamasından memnun kalacak mı?

213
Yolcular
Fotoğraf:basin.ktb.gov.tr

Tatil

Geçtiğimiz yıl nisan ayında hizmete giren İstanbul Havalimanı birçok yeniliğe adım atmaya devam ediyor. AirportHaber’in haberine göre, havalimanı yeni taksi hizmeti ile yolcular artık daha rahat edecek. Havalimanı Taksiciler Kooperatifi tarafından gerçekleştirilen “En Taksi “uygulaması ile artık yolcular hem ücretini önceden görebilecek hem de güzergah rotalarını kendileri belirleyebilecek.

En Taksi uygulaması nedir?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi’nde düzenlenen törenle hem yolculara hem de taksi şoförlerine kolaylık sağlayacak bir uygulamaya başlandı. En Taksi uygulamasıyla İstanbul Havalimanı’nı kullanan yolcular güvenle yolculuk yapabilecekler.

Entaksi
Fotoğraf:basin.ktb.gov.tr

Telefonları üzerinden indirecekleri en taksi uygulaması ile tek tuşla olduğu konuma veya başka bir konuma taksi çağırabilecek. Böylelikle taksi en kısa sürede bulunduğu konuma gelecek. Ayrıca taksilerin arka koltuklarında bulunan tabletler ile taksi, şoför bilgisi, ücret tarifelendirmesi, gittiği güzergah ile ekstra güzergah seçenekleri, anlık taksimetre ücreti bilgisini görebilecek. Yabancı turistler için dil desteği de mevcut. Taksi şoförleri için avantaj ise yolcu arama derdinden kurtularak zamandan tasarruf edecekler.

Kaynak: Airport Haber

(SK)

 

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin