Yine otobüs faciası: 17 ölü…Daha kaç kişi ölmeli?

3085
Marmaris

Tatil

Marmaris’te yerli turistleri taşıyan tur otobüsü kontrolden çıktı: 17 kişi öldü. Olayda şoförün ihmali olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye’de yine bir otobüs faciası yaşandı. İzmir Buca’dan yola çıkan tur otobüsü Marmaris’te yoldan çıktı. Olayda ne yazık ki 17 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda yaralı var. Yaralılar en yakın hastanelere kaldırıldı. Ölenlerin yerli turist olduğu belirtiliyor. Televizyon kanalları olay yerinden ilk görüntüleri vermeye başladılar. Otobüsün yoldan çıkarak başka araçların üzerine düştüğü belirtiliyor.

İlk gelen bilgilere göre olayda şoför hatası var. Hatırlanacağı gibi daha önce Türkiye’de bir çok otobüs kazası meydana geldi. Otobüs şirketleri tarafından uzun süre araç kullanmaya zorlanan şoförler yorgun düşerek bu tür kazalara neden oluyorlar.

Bu tür tur sorumsuz şirketlere karşı bir an önce tedbir alınması şart. Yetkililerin bir an önce harekete geçip eğitimli şoförlerle çalışılmasını ve tur şirketlerinin daha sıkı denetlenmesini sağlamaları gerekiyor. Aksi taktirde bu tür kazaların sonu gelmez.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin