Yıl boyunca kilo almamak için bunları yapın

496
kilo

Tatil

İnsanlar en çok kış aylarında kilo alır. Yaz ayları yaklaştığı zaman ise acele kilo vermeye çalışırlar. Yaza fit girmek için çeşitli yöntemler deneriz. Tam istediğimiz kiloya ulaştığımızda da verdiğimiz kiloları geri almaktan korkarız. Kilo vermek kadar verilen kiloyu geri almamak da çok önemli. Uzmanlara göre aynı kiloda kalmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Kilo almamak için yapılması gerekenler

1.Yıl boyunca egzersiz yapmayı bırakmayın. İnsanların çoğu kiloların geri almasındaki en önemli biri, sporu bırakmak ve hareketsiz yaşamaya başlamak.

2.Bol su tüketin. Su içmek, kilo vermenin ve bunu korumanın en iyi yollarından biridir. Günde en az 2 litre su tüketmek, metabolizmanızı hızlandırır ve açlığınızı bastırır.

3.Beslenmenize dikkat edin, yıl boyunca diyet yapmadan da kilonuzu koruyabilirsiniz. Öğünlerinizden birini ki genellikle akşam yemeğini daha çok sebze ve meyve yemeye ayırın. Meyve ve sebzeler daha fazla lif ve su içerdiği için daha az kalori almanıza yardımcı olur.

4.Şeker yerine içeceklerinizi tatlandırmak için limon, nane gibi lezzetlerden yararlanabilirsiniz. Şekerli ürünlerden de uzak durarak fark etmeden bir yılda yaklaşık 5 kilonuzu kaybedebilirsiniz.

5- Öğün atlamayın. Öğün atlamak, beslenme programınızda dengesizliklere yol açacaktır. Öğünlerin sayısını artırıp, öğünlerde tükettiğiniz besin miktarını düşürün.

6.Çok sıkı bir spor ya da egzersiz programı uygulamasanız da hareketli bir yaşam tarzı benimseyerek kiloları vermenizi daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Asansör kullanmayı bırakıp, gideceğiniz yere ulaşacağınız yolu uzatarak işe başlayabilirsiniz.

(G.Ş)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin