Yeni vakalardaki artış sanat sezonu açılışını erteletti

26
sanat

Tatil

Yeni vakalardaki artış sanat sezonu açılışını erteletti

Daha önce yeni sezon açılışını bu akşam yapacağını duyuran Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü (ADOB), Koronavirüs vakalarındaki artış sebebiyle etkinlikleri ertelediğini duyurdu.

ADOB tarafından 1- 22 Eylül tarihleri arasında Panorapark Sahnesi’nde seyircilerle buluşacağı belirtilen “Yıldızlar Altında Opera” etkinliklerinin Koronavirüs tedbirleri gereği ertelenmesine karar verildi.

Yeni program ADOB’un sitesinden duyurulacak

Panorapark Açıkhava Sahnesi’nde eylül ayı boyunca yapılması planlanan etkinlikler, sosyal mesafe ve hijyen kuralları ile gerçekleştirilecekti. Sosyal mesafe kuralları gereğince alan kapasitesinin dörtte biri kullanılması hedeflenen Yıldızlar Altında Opera’da sezon açılışı, 1 Eylül’de Ken Ludwig’in Bir Tenor Aranıyor isimli müzikal komedisi ile yapılacaktı. 5 Eylül’de Napoli Gecesi Konseri, 11 Eylül’de Gala Konseri, 15 Eylül’de Rus Gecesi Konseri, 18 Eylül’de Koro Konseri ile sürecek etkinlikler, 22 Eylül’de ise Azerbaycan Gecesi Konseri düzenlenecekti. Yeni etkinlik tarihleri ve programının ADOB’un internet sitesinden ilan edileceği bildirildi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin