Yeni normalleşmede ilk nikahlar kıyıldı

169
nikahlar

Tatil

Yeni normalleşmede ilk nikahlar kıyıldı

Kontrollü normalleşme sürecinde nikah salonlarının tekrar açılmasıyla ilk nikahlar kıyıldı. Konak Belediyesi, nikah salonlarında Koronavirüs önlemlerini en üst seviyeye çıkardı.

Nikah törenleri, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede Mart ayından bu yana geçici olarak durdurulmuştu. Kademeli normalleşme kapsamında salonların tekrar açılmasıyla  çiftlerin nikahları da kıyılmaya başlandı. İçişleri Bakanlığının nikah törenlerinde uygulanan esaslar hakkında gönderdiği genelge doğrultusunda Konak Belediyesi, nikah salonlarında Koronavirüsün yayılmasının önüne geçmek amacıyla önlemleri en üst seviyeye çıkardı.

Toplu resim ve takı merasimi yok

Nikah Salonlarına konuklar sosyal mesafeye uygun olarak alınırken, salon girişinde yer alan dezenfeksiyon noktasında her konuğun ellerini tek tek dezenfekte etmesi sağlanıyor. Ayrıca salona girişte gelin ve damat başta olmak üzere tüm konukların ateş ölçümleri yapılıyor ve maskeli olarak salona kabul ediliyor. Salona kabul edilecek konuk sayısı ise sosyal mesafeyi koruma kuralları çerçevesinde salon kapasitesine uygun olarak belirleniyor. Genelgeye uygun olarak nikah töreni ayakta gerçekleştiriliyor. Virüsle mücadelede en önemli noktaların başında gelen elle temasın önüne geçmek adına da toplu fotoğraf çekimi ve takı töreninin yapılmasına izin verilmiyor. Takı takmak isteyen konuklar için salonda takı kutusu bulunduruluyor.

nikah

nikah

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin