Yeni normalin en gözde sporu Windsurf oldu

41
Windsurf

Tatil

Yeni normalin en gözde sporu Windsurf oldu

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Mart ayında alınan tedbirlerin çoğu geri çekilirken, 1 Haziran’da yeni normale adım atan vatandaşların spor tercihi bireysel dallara kaydı. Salgında evlerinde kalan çocuk ve yetişkinler, sosyal mesafeli bir spor olan Windsurf’ü tercih etmeye başladı.

Koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafeli spor

Kademeli normalleşme sürecinde Türkiye’de spor faaliyetlerinin bir bölümüne yeniden izin verilmesiyle spor kursları hareketlendi. Urla’nın İçmeler Koyu’nda hizmet veren EMR Windsurf ve Yelken Kulübü de yeni öğrencilerle yaz sezonunu açtı. Türkiye Yelken Federasyonu tarafından en iyi antrenör seçilen Emirşah Polat, “Doğası ve kurallar gereği sporcular arasında mesafenin olması gereken windsurf, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor. Evlerinde sıkılan çocuklar ve büyükler için yazın en güzel, en sağlıklı, sosyal mesafenin en yüksek olduğu, heyecanlı ve bir o kadar da kişisel gelişime katkı veren windsurf, kaçırılmayacak bir fırsat” dedi.

Milli sporcu fabrikası

Kulüp olarak Techno 293 U13, U15, U17 ve RS:X sınıflarında kursların devam ettiğini, ancak bunun yanında yeni başlamak istenenler için temel windsurf ve yelken eğitimi de verdiklerini söyleyen Polat, “Sadece çocukları değil 7’den 70’e herkesi bekliyoruz” diye konuştu. Kulüp olarak 2024 ve 2028 Olimpiyatları için çalıştıklarını, bunun için de alt yapıya önem verdiklerini söyleyen Polat, “Şu anda Türk Milli Takımına en çok sporcu veren kulüp olmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak biz istiyoruz ki içimizdeki bu sörf aşkını herkesle paylaşalım. Anne babalar hem kendileri hem de çocukları için kendilerine iyi bir şey yapmak istiyorsa, yapmaları gereken tek şey bizi ziyaret etmek” dedi.

(BY)

Windsurf

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin