Yaz aylarında Türkiye’de nerede kamp yapabilirim?

82
Yaz

Tatil

Yaz ayları yaklaşırken herkes tatil planı yapıyor. 5 yıldızlı otellerde tatil yapmak istemeyenler, bahar aylarından itibaren ben tatile hazırım diyenler, doğayla iç içe, yakın samimi bir ortamda kamp kurmak isteyenlere tavsiyeler hazırladık. Yaz aylarında nerede kamp kurabilirsiniz? Denize yakın mı olsun? Göl kenarı severim diyenler için nereler olabilir? Sizin için araştırdık.

Yedigöller

Doğal güzellikleriyle akla gelebilecek ilk yerlerden bir tanesi Yedigöller. Özellikle ilkbahar ve sonbahar da yeşilin her tonunu görebilme imkanına sahip olabilirsiniz. İlkbahara aylar kala Nisan ayında size görsel şölen yaratacak doğa güzelliklerinden bir tanesi.

Hem doğa hem yeşil hem de göl çevresinde çadırınızı kurabilirsiniz. Kamp alanı olduğu için kamp kurarken belli bir ücret ödemektesiniz. Ayrıca yakın yerlerde su ve tuvalet ihtiyacınızı giderebilme imkanınız bulunuyor. Telefonunuzu şarj edeceğiniz yerler sadece oradaki işletmelerdir. Bu yüzden yanınızda powerbank getirmeyi unutmayın.

Kaş

Antalya’nın küçük bir turistik merkezi olan Kaş ilçesi butik otelleri, sahilleri ve eğlence merkezleri ile her yıl birçok turist ağırlıyor. Deniz severlerin tercih edeceği yerlerden biri olan Kaş’ta kamp kurabilirsiniz. Eğer eşyalarınız yoksa bungalov evlerde kalabilirsiniz. Belli bir alanda kurulan kamplarda ihtiyacınızı karşılayacak ortak alanlarda mevcut.

Kaçkarlar

Karadeniz’in  Rize ilinde bulunan Kaçkarlar’da doğaseverlerin doğa sporu yaparak tatilini yapacağı yerler arasında bulunuyor.Yeşilin her tonunu ve göller görülmeye değer. Ayrıca burada bir sürü yaylası mevcut ve buralarda çadırınızı kurabilirsiniz. Doğa içinde yürüyüş, kaya tırmanışı, rafting g,bi doğa sporları da mevcut.

Kelebek Vadisi

Fethiye’nin uğrak merkezi olan Ölüdeniz sınırları içerisinde yer alan Kelebek Vadisi macera severleri ağırlıyor. Temiz sahili, kaya tırmanışı ve şelalesi ile kamp meraklıların sevilen yeri. Eğer kamp eşyalarınız yoksa bile ağaç evleri ve kendi kiralık kamp eşyaları ile hizmetinizde. Çevresinde bulunan işletmelerden ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Akyaka

Birçok kamp alanlarını sahip Muğla’da ormanlığın içerisinde Akyaka’da kamp alanlarında herşey mevcut olarak kamp kurma imkanına sahipsiniz. Hijyen ve tuvalet ihtiyacınızı giderecek yerler mevcut. İllaki çadır kurmak istemiyorsanız karavan da kiralayabiliyorsunuz.

Marmaris, Ula, Bodrum gibi birçok turistik yerlere sahip Muğla’da birçok yerde kamp yapma fırsatınız bulunuyor.

Borçka

Karadeniz’in Artvin iline bağlı bir ilçesi olan Borçka, yeşil ve Karagöl her mevsim adından söz ettiriyor. Gölün çevresinde kamp kuramıyorsunuz. Fakat ormanın içerisinde çadır kuracağınız yerler bulunuyor. Ilık ve yağışlı bir mevsime sahip olan Borçka’da ihtiyaçlarınızı giderecek alanlar mevcut. Fakat her halükarda yanınıza eşyalarınızı tam alın.

Nemrut Krater Gölü

Bitlis’de dünyanın ikinci Türkiye’de ise en büyük krater gölü olma özelliği ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerken kamp kurma imkanı ile  ilkbahar ve yaz mevsiminde doğaseverlerin gözdesi oluyor. Dağcıların, doğa sporcuların gelmesi gereken doğal güzelliklerden bir tanesi. Dağı eteklerine kurduğunuz çadırda göle karşı uyanıp, yeşilliğin arasında yürüyüşlerde yapabilirsiniz.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin