Yaşlılara, engellilere ve öğrencilere ücretsiz tatil

6137
tatil

Tatil

 Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı öğrencilere, yaşlılara ve engellilere yaz hediyesi olarak Akçay, Akçakoca ve Kesikköprü’de bulunan kamplarda, yaz boyunca ücretsiz ağırlayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen “Her şey dahil” tatil kampları misafirlerini bu yılda ağırlamaya devam ediyor. Yaz boyunca ikameti Ankara’da bulunan başarılı öğrenciler, yaşlılar ve engelli vatandaşlardan oluşan farklı gruplara belediye tarafından, Altınoluk, Akçakoca ve Kesikköprü’de bulunan tesislerinde bir hafta boyunca tatil yapma imkânı sunuluyor.

Her şeyin düşünüldüğü tesislerdeki hizmet anlayışı sayesinde yaşlılar ikinci baharlarını yaşıyor, çocuklar yorucu eğitim maratonunun stresini atıyor, engelliler da sunulan imkânlar dolayısıyla zorluk çekmeden hoşça vakit geçiriyor.

Yaz tatili süresince her hafta başka gruplar kamplarda misafir ediliyor. Kamplarda her şey ücretsiz aktiviteler ve çeşitli eğlencelerle birçok imkân sunuluyor. Ayrıca sunulan tesislerde, doktor, hemşire, itfaiye, uzman eğitmenler, sosyal ilişkiler uzmanı, yemek personeli ve cankurtarandan oluşan bir kadro da görev yapıyor.

Yaşlılarla yaz tatili için gerekli şartlar,

Nüfus Cüzdanı fotokopisi (Aslı ile birlikte-60 yaş üzeri için) ve Aşağıda bulunan yaşlılar başvuru formu dolduracak.

YAŞLILAR BAŞVURU FORMU

5,6,7,8,9 sınıflar için ücretsiz tatil için gerekli şartlar

Dilekçe, İhtiyaç sahibi belgesi, Karne veya başarı belgesinin aslı ile fotokopisi, Velisinin ve öğrencinin Nüfus cüzdanı fotokopisi (Aslı ile birlikte ) ve  Altta bulunan Öğrenci Başvuru ve sağlık Formu doldurulacak.

ÖĞRENCİ BAŞVURU VE SAĞLIK FORMU

Engelliler tatili için gerekli şartlar:

Engelli raporunun fotokopisi, Refakatçinin ve engellinin nüfuz cüzdanı fotokopisi (aslı ile birlikte), ihtiyaç sahibi belgesi ve 1 adet fotoğraf ile altta bulunan Engelliler başvuru formu doldurulacak.

ENGELLİLER BAŞVURU FORMU

Tatil için yukarıda belirtilen gerekli belgeler tamamlanıp aşağıdaki müracaat yerlerine teslim edilecek.

Müracaat yerleri:

Gençlik Parkı Gençlik Merkezi ULUS (Ulus metro istasyonu yanı)

Emniyet Mah. Hipodrom Cad. No:5 Giriş Kat (Halkla ilişkiler Bankosu)

 

Kaynak: www.ankara.bel.tr

tatil

kamp

tatil

tatil

 

5 YORUMLAR

  1. Ben hiç hayatımda tatile gitmedim ne olur arkadaşımla gitmek istiyor um arkadaşım benim refakatcim ben ağır engelli bayanın lütfen cevap bekliyorum

    • İyi günler…Biz tatil ayarlayan veya satan bir site değiliz. Sadece haber sitesiyiz. Tatil ile ilgili haberleri yayınlıyoruz. Maalesef bu konuda size yardımcı olamayacağız.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin