Yaşlılar otobüslerde bu uygulamadan yararlanamayacak

185
Yaşlılar

Tatil

Meclise sunulacak olan yeni yasa tasarısıyla 60 – 65 yaş üstü kişiler toplu taşıma araçlarını mesai saatlerinin yoğun olduğu dönemlerde ücretsiz veya indirimli kullanamayacak. Bu yasa kabul edildiği takdirde yaşlılar mesai yoğunluğunun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde bilet parası ödeyecek.

Yaşlılar ücret ödeyecek mi

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, meclise sunulması beklenen yeni yasa düzenlemesinde emlak vergileri, çevre temizlik vergisi, motorlu taşıtlar vergisi gibi  bazı alanlara yapılacak zamlar 60-65 yaş üstü vatandaşları da ilgilendiriyor. Mevcut düzenlemede şehir içi toplu taşıma araçlarında 60 – 65 yaş üstü kişiler ücretsiz ya da indirimli kart kullanarak seyahatini yapıyordu. Yeni yasa düzenlemesi kabul edildiği takdirde artık 60-65 yaş üstü kişiler de toplu taşıma araçlarını kullanırken ücret ödeyecek.

Hesaplamalara göre, başkent Ankara’da sabah mesai yoğunluğu 07:00-09.30 saatleri arasında, akşam ise 16:00 ile 20:00 saatleri arasında yaşanıyor. İstanbul’da ise bu yoğunluk daha uzun sürelere yayılabiliyor.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin