Yakalanmamak için paraları öyle bir yere saklamış ki

3339
para, euro

Tatil

Avrupa Birliği içinde uçak yolculuğu yapan bir kişi gümrük kontrolüne takıldı. Adamın bavulundan çıkan para miktarı herkesi şaşırttı.

Uluslar arası uçuşlarda yolcuların beraberinde taşıdığı paraya dikkat etmesi gerekir. Bir çok ülkede kişi başına izin verilen miktar 10000 Euro. Bu sınırın üzerindeki miktarların gümrük personeline bildirilmesi gerekiyor. Kural Avrupa Birliği içinde seyahat etseniz de geçerli. Almanya’nın Hollanda sınırındaki Weeze Havaalanına inen bir yolcuyu kontrol eden gümrük memurları “Yanınızda fazla miktarda para var mı?” sorusunu yönelttiler. Portekiz’den gelen yolcu “hayır” dese de bavulu da arandı.

Alman Gümrük Dairesi’nin bildirdiğine göre bavulda toplam 250.000 Euro bulundu. Banknotların külot, kadın çizmesi, çorap ve pantolon ceplerine gizlendiği açıklandı. Para miktarı görevlileri hayrete düşürürken 41 yaşındaki yolcunun “Korktuğum için bildirmedim. Parayla yatırım yapacaktım, iki çöp kamyonu satın alacaktım” dediği belirtildi.

Yetkililer, kaynağı araştırılana kadar banknotlara el konulduğunu ve yolcu hakkında hukuki işlem başlatıldığını da duyurdular.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin