Yabancıların yurtdışında en çok para kazandığı ülke hangisi?

4914
yabanci, yurtdışında, insan

Tatil

Dünya genelinde yapılan bir araştırma, yabancıların yurtdışında en fazla para kazandığı ülkenin hangisi olduğunu gösterdi. Maaşlar yüksek ancak sosyal ilişkiler çok zayıf.

Para kazanmak için yurtdışına çıkanların doğru seçimi yapmaları çok önemli. Çünkü ödenen maaşlar konusunda ülkeler arasında büyük fark bulunuyor. HSBC Holdings Plc tarafından dünya genelinde yaptırılan bir araştırmaya göre yabancıların en yüksek maaşı kazandığı ülke İsviçre. Buradaki gelir seviyesi dünya ortalamasının iki katı. Ülke aynı zamanda kariyer yapmak isteyenler açısından da ilginç. Çünkü araştırmaya göre buradaki kariyer yapma ihtimali diğer ülkelere göre daha yüksek.

Elde edilen sonuca göre Almanya iş güvencesinin en yüksek olduğu ülke. Yani buradaki bir çalışanın işini kaybetme riski diğer ülkelere göre daha düşük. İsveç ise iş ile özel hayat arasında en iyi dengenin sağlandığı ülke. Yani bu ülkedekiler işe olduğu kadar ailesine ve sosyal yaşamına da zaman ayırabiliyor.

Her ne kadar yüksek kazanç sağlanabilse de İsviçre ilişki ve sosyal yaşam kurma konusunda son sırada. Aynı zamanda günlük harcamaların da çok yüksek olması insanların daha çok evde kalmasına yol açıyor. Yani burada iş/kariyer ile sosyal yaşam arasında bir seçim yapmak gerekiyor.

 
YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.turizmavrupa.com sayfasına aittir. İzinsiz kullanılması durumda yasal işlem başlatılacaktır. Haberin altına link yazarak sayfanızda kullanabilirsiniz (Kaynak/Quelle: www.turizmavrupa.com)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin