Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’ye giriş yapabiliyor mu?

879
giriş

Tatil

Yabancı ülke vatandaşları Türkiye’ye giriş yapabiliyor mu?

Geçtiğimiz günlerde seyahatle ilgili o kadar çok değişiklik oldu ki, vatandaşın kafası karıştı. “Kim, nereye, nasıl seyahat edebilir?” konusunda hala kafasında soru işaretleri olanlar var. Özellikle kimlerin Türkiye’ye giriş yapabileceği konusunda www.turizmavrupa.com okurlarından sorular alıyoruz.

Kimler giriş yapabiliyor?

Türkiye’de yapılan son değişiklik ile 14 gün evde karantina uygulaması kaldırıldı. Ayrıca ülkeye giriş yapacak kişilerle ilgili kısıtlamalar da önemli ölçüde ortadan kalktı. Kısa süre öncesine kadar sadece Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahiplerinin (Türk vatandaşlığından çıkan Türk kökenlilere verilen ve Türk kimliği yerine geçen belge) Türkiye’ye girmesine izin veriliyordu. Ancak son düzenlemeyle bu kural ortadan kalktı.

Herkes Türkiye’ye girebiliyor

Türk yetkililer, artık herkesin Türkiye’ye girebildiğini açıkladılar. Yani Türk vatandaşı, Mavi kart sahipleri ve yabancılar artık hiçbir sorun yaşamadan Türkiye’ye giriş yapabiliyorlar. Bu durum özellikle anne babası Türk vatandaşı olup da çocukları yabancı ülke vatandaşı olanları ve sadece yabancı ülke vatandaşı olan Türk kökenlileri sevindirdi. Çünkü bu kişiler ülkeye girişte sorun yaşıyorlardı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin