Vatandaş soruyor: “Test yaptıktan sonra yolda virüs bulaşırsa ne olacak?”

677
Test

Tatil

Vatandaş soruyor: “Test yaptıktan sonra yolda virüs bulaşırsa ne olacak?

Yurtdışında yaşayan ve Türkiye’ye izine gitmek isteyen vatandaşlarımız, Almanya’nın ortaya koyduğu tutumu eleştiriyor. Türkiye’nin riskli ülkeler arasında gösterilmesi nedeniyle Almanya’ya dönüşte 14 gün evde karantina zorunluluğu olması zaten günlerdir eleştirilen bir uygulamaydı. Karantinaya girmek istemeyenlerin tek bir çaresi var, o da Türkiye’den virüs taşımadığını belgeleyen bir test sonucu almak. Ancak bu defa Türkiye’nin testlerin kabul edildiği ülkeler listesinde yer almadığı ortaya çıktı. Neyse ki dün bu hata giderildi ve Türkiye listeye eklendi. Yani artık Türkiye’den alınacak test de Almanya’da geçerli.

Vatandaşa gereksiz yere zorluk

Bütün bu gelişmeler yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın tepkisine neden oluyor. Vatandaşlarımız, “Almanya’nın ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışıyoruz. Bize gereksiz yere zorluk çıkarılıyor” diye tepki gösteriyorlar. www.turizmavrupa.com sayfamıza konu ile ilgili gelen bazı yorumlar şöyle:

“Almanya’ya dönüşte karantina var deniyor. Peki karantinaya uyup uymadığımı kim kontrol edecek? Kimse..o zaman neden böyle bir uygulama var?”

“Diyelim ki Türkiye’de son 48 saat içinde bir test yaptırdım ve Almanya’ya geldim. Ancak yolda virüs kaptım. O zaman ne olacak?”

“Avrupa’da Türkiye’den çok daha kötü durumda olan ülkelerden gelince karantina yok, Türkiye’den gelince var. Bu saçmalık değil mi?”

“Türkiye test kabul edilen ülkeler listesinde önce yok, sonra var. Bu ne anlama geliyor? Neden doğru dürüst bir uygulama yok?”

Karantina uygulaması ile ilgili merak ettikleriniz

Karantina uygulaması ile ilgili sorularınızı ve verdiğimiz cevapları buradan okuyabilirsiniz:

Yurtdışındaki Türkler dikkat: Karantinadan kurtulmanın tek yolu bu

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin