Vakalar böyle artarsa yataklar yeterli gelmeyecek

78
koronavirüs

Tatil

Vakalar böyle artarsa yataklar yeterli gelmeyecek

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yurt genelindeki denetimler tüm hızıyla sürerken, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kontrollere katılan Bolu Valisi Ahmet Ümit vatandaşları uyardı.

Otobüslerle seyahatte HES kodu uygulaması başlatıldığını ifade eden Vali Ümit, yolculara Koronavirüs tedbirlerine uymaları uyarısında bulundu. Seyahate çıkanlara çikolata ikram edip maske dağıtan Bolu Valisi Ümit, “Hastaları yatıracak yatağımız var. Her gün pozitif vakalar da var. Bu pozitif vakalar böyle artmaya devam ederse yataklarımız yeterli gelmeyebilir. Şu an yatak sorunumuz yok ama yarın olmayacak diye bir konu söz konusu değil. Ne yapıp edip salgının önüne geçmemiz lazım. Tedbirlere ve kurallara uymamız lazım” dedi.

Maske takmayan 2 bin 700 kişiye 2 milyon 450 bin lira ceza

Bolu’daki Koronavirüs denetimlerinde maske takmayan 2 bin 729 kişiye 2 milyon 456 bin TL para cezası kesildiğine dikkat çeken Vali Ümit, “Yurtlarda şu an 21 kişi kalıyor. Yurtlarda kalanlar grup grup. Bir kısmı izolasyona tabi olduğu halde bilerek dışarıya çıkmış ve yakalanmış kişiler. Bir kısmı da izole olduğunu biliyor ama izole olacak yeri yok, onları da alıyoruz” diye konuştu.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin