Vaka sayısı en yüksek ve en düşük iller hangileri?

219
vaka

Tatil

Vaka sayısı en yüksek ve en düşük iller hangileri?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, son 3 günde yeni Koronavirüs vaka sayısı görülen en yüksek 5 şehrin İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Bursa; en düşük 5 şehrin Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne, Bayburt olduğunu duyurdu.

Türkiye’nin günlük Koronavirüs tablosunu da yayınlayan Bakan Koca’nın paylaşımına göre; 20 Temmuz Pazartesi günü 43 bin 404 test uygulandı, 931 yeni vaka görüldü. 17 hasta hayatını kaybetti, 992 kişi iyileşme gösterdi. Toplamda 4 milyon 316 bin 781 testin uygulandığı ülkemizdeki vaka sayısı 220 bin 572’ye çıktı. Salgındaki can kaybı 5 bin 508’e yükseldi. Bin 243 hasta yoğun bakımda, 385 hasta solunum destek cihazına bağlı olarak tedavi oluyor. İyileşen hasta sayısı ise 203 bin 2’ye ulaştı.

Sağlık Bakanı Koca, günlük verilerle birlikte illerle ilgili açıklama da yaptı: “Son üç gündür ortalama günlük vaka sayısı en yüksek beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Bursa. En düşük 5 ilimiz: Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne, Bayburt. Tunceli, Nevşehir, Kastamonu, Artvin ve Aksaray’daysa şu an pnömonili hastamız yok.”

Bakandan düğün uyarısı

Öte yandan düğün organizasyonlarına dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Bakan Koca, “Vakaların en çok görüldüğü illerden Diyarbakır’da iki gün önce yapılan düğünde, 70 kişinin kol kola ve maskesiz halay çektiği öğrenildi. Trabzon’da ise gelin dâhil, bir kına gecesine katılan 35 kişi karantinaya alındı; düğün ertelendi. Düğünleri hastalık, yoğun bakım izlemesin.” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin