Uşaklılar memlekete direk sefer istiyor

1344

Tatil

Yurtdışında yaşayan yüzbinlerce Uşaklı, Uşak Havaalanı’na Avrupa’dan direk seferler başlatılması için altyapı çalışması istiyor. İnternette yürütülen kampanyalara destek yağıyor.

Özellikle yaz aylarında Avrupa’dan memleketlerine ulaşımda zorluk çeken Uşaklılar „Avrupa’dan Uşak Havaalanı’na aktarmasız seferler düzenlensin“ talebini dile getiriyorlar. Uşak Havaalanı’nın usak3yurtdışı uçuşları için yetersiz olduğunu da belirten Uşaklılar „Türkiye’nin heryerine yeni havaalanı projeleri düşünülüyor. Biz de kendi havaalanımızın genişletilmesini ve yurtdışı uçuşlarına açılmasını istiyoruz“ diyorlar. Uşaklılar şuan ancak İstanbul aktarmalı memleketlerine uçabiliyorlar. Bu da önemli bir zaman kaybına neden oluyor ve yolculuğu zorlaştırıyor.

Facebook gibi bir çok sosyal paylaşım sitesinde kampanya başlatan Uşaklı hemşeriler, Türkiye’deki yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Facebook’daki Uşaklılar topluluğu „Avrupa Uşaklılar Grubu 64“de „Kim Avrupa’da yaşadığı ülkeden Uşak’a direk uçmak ister?“ diye çağrıda bulundu. Kullanıcıların yaptığı yorumlara bir göz atalım:

„Süper olurdu. İnşaallah en kısa zamanda uçarız“

„Neden olmasın bizim memleketin diğerlerinden neyi eksik. İnşallah olur“

„Allah aşkına açılsın ya. Ölmeden görelim“

„İmza kampanyası düzenleyelim, birlikten kuvvet doğar“

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin