Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı kapılarını açtı

47
Uluslararası Utrecht

Tatil

Avrupa’da Berlin ve Londra’dan sonra, en büyük turizm fuarları kabul edilen Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı kapılarını açtı. Fuarda Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin, 60’a yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 650 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu. 15-19 Ocak 2020 tarihleri arasında açık olacak olan fuar, bu yıl 50’nci kez düzenleniyor.

Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı açıldı

T.C . Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtıma Müşavirliğinin verdiği açılış  resepsiyonuna, T.C. Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, T.C. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, T.C. Deventer Başkonsolosu Tuna Yücel Modrak, T.C. Rotterdam Başkonsolosu Aytac Yılmaz, T.C. Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Antalya Kültür Turizm İl Müdürü İbrahim Acar katıldı.

Uluslararası Utrecht

Avrupa’nın üçüncü büyük fuarı

Avrupa’daki turizm sektöründe Berlin ve Londra’dan sonra, en büyük turizm fuarlarından kabul edilen Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı, yeni yılın ilk büyük fuarı olarak gerçekleşiyor. Utrecht Turizm Fuarı sektör kuruluşlarını, tüketicileri, tur operatörlerini ve seyahat acentalarını bir araya getiren önemli bir tanıtım organizasyonu olarak kabul görüyor. Türkiye fuara bu yıl 40’ıncı kez katılıyor.

Tanıtımlar devam edecek

Türkiye’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerinin etkili ve geniş bir şekilde tanıtılması için çalışmalar yaptıklarını aktaran Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy “ Her yıl yurtdışında gerçekleştirilen uluslararası turizm ihtisas fuarlarına Bakanlığımızca kamu/özel sektör işbirliği ve yurtdışı temsilciliklerimiz aracılığıyla katılım sağlanmaktadır. Bu kapsamda, 2020 yılında Bakanlığımızca katılacağımız fuarlarda Türk mutfağından gastronomi tanıtımları da yapılacaktır. Hollanda Belçika Turizmini birlikte yürütmek istiyoruz” dedi. 

Mustafa Koyuncu / Utrecht  

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa   

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin