Uluslararası Termal ve Sağlık Turizm Zirvesi Edremit’te toplandı

180
Uluslararası

Tatil

Balıkesir’in Termal ve Sağlık Turizmi potansiyelinin uluslararası alanda katılımcı ve alım heyetlerine tanıtılacağı “Uluslar arası Termal Ve Sağlık Turizm Zirvesi’nin 4. Sü Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi iş birliği ile Edremit’te düzenlendi.

Edremit Belediyesi’nin altın sponsor olarak destek verdiği zirveye, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın katıldı. Edremit, Ayvalık, Gönen, Sındırgı ilçelerinin termal turizmle ilgili tanıtımını sağlamak amacıyla hazırlanan tanıtım filminin gösterimiyle başlayan etkinlik, Türk sağlık camiasının tanınmış isimlerinden Dr. Ender Saraç’ın bölgenin sağlığa faydalı besin ve endemik bitkileriyle ilgili yaptığı sunumla devam etti.

Zirve 3 ana panel çerçevesinde gerçekleştirildi. Aynı zamanda destinasyon tanıtım sunumları, konaklama ve yatırım ortamı sunumları ile birçok akademik sunuma yer verildi.  Zirveye büyük destek sağlayan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan,  ülkemizin turizm faaliyetleri açısından en fazla deniz turizminde yerli ve yabancı turistleri ağırladığını fakat Balıkesir bölgesinin termal, dağ ve deniz turizmiyle yılın 12 ayı turizmi ayakta tutabilecek potansiyelde olduğunu ifade etti. Kentimizin termal ve sağlık turizminde de hak ettiği değeri bulacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

(B.A)

Kaynak: www.edremit.bel.tr

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin