Ulaştırma Bakanlığı tur teknelerine denetimleri artırdı

36
tur

Tatil

Ulaştırma Bakanlığı tur teknelerine denetimleri artırdı

Koronavirüs salgını sürecinde aldığı tedbirler ve uygulamalar ile salgın sürecinde  Türkiye’nin ulaşım ağı hizmetlerine ve ulaşım yatırımlarına devam etmesini sağlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, denetim çalışmalarını tur tekneleri üzerine yoğunlaştırdı.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Liman Başkanlıkları tarafından 15-16 Ağustos 2020 tarihlerinde, seyir emniyeti ile deniz can, mal ve çevre güvenliğini temini amacıyla günübirlik tur teknelerine program dışı denetimler yapıldı.

319 gemi denetlendi, 16 gemiye ceza kesildi

Denetimlerde teknelerin belge kontrolleri yapılarak yolcu kapasite sınırlamalarına uyup uymadıkları, seyir emniyeti, sosyal mesafe, hijyen kuralları ve ateş ölçümleri konularında kontrolleri yapıldı. Yapılan çalışma ile 319 gemi denetlenerek mevzuat gereklerine uymadığı tespit edilen 16 gemiye idari para cezası uygulandı.

Denetimlerde ayrıca tekne donatanları, kaptanlar ve yolculara Covid-19 salgını ile ilgili bilgilendirme ve uyarılar da yapıldı. Tura çıkmadan önce tüm tedbirlerin alındığının kontrolünün yapılması gerektiği de belirtildi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Bakan Adil Karaismailoğlu’nun direktifleri ile denetimlerine kesintisiz bir şekilde devam edeceği belirtildi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin