Ucuza uçak bileti nasıl alınır?

1639
Uçak

Tatil

Uçakla seyahat edenlerin en çok yakındığı konulardan biri biletlerin pahalı olması. Yaz aylarında vatandaşlar normal zamanlara göre üç katı fiyatlarla karşılaştı. Tatil biletlerini aylar öncesinden alanlar daha şanslı. Uygun fiyata uçak bileti almak için bazı yollar bulunuyor. İşte o ipuçların bazıları…

1- Uçak bileti satın almadan önce birden fazla uçak bileti arama motorunu kontrol etmelisiniz. Hangi sitenin size en iyi fiyatı ve en ucuz uçuşları göstereceğini hiçbir zaman bilemezsiniz.

2- Arama motorlarını fiyatları inceledikten sonra havayollarının kendi siteleriyle karşılaştıma yapın. Ayrıca havayolları mail bültenine üye olun. Bazen size özel teklifler sunabilirler veya ufak promosyon kodları verebiller. Ayrıca havayollarının kampanyalarını da kaçırmamış olursunuz.

3- Uzmanlara göre ucuz uçak bileti için en uygun zaman seyahatinizden 4-10 hafta öncesi. Hatta seyahat tarihiniz aylar öncesinden belli ise ne kadar erken alırsanız o kadar ucuza almış olabilirsiniz..

4.Uçuş için daha uygun fiyatlı olan günler ise Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri çünkü bugünler de daha az yolcu oluyor ve bu yüzden ücretler de daha düşük oluyor.

5.Sabahın erken saatlerindeki uçuşlar ve gece uçuşları her zaman daha uygun fiyatlı.

6.Ülkeler arası seyahetlerde en iyi uçuş fırsatları Ocak ve Şubat ayları.

7- Yaşadığınız ve gideceğiniz yere yakın birden fazla havalimanı varsa, her birinin ücretlerini gideceğiniz yer için kontrol etmeyi unutmayın.Örneğin İstanbul uçuşlu seyahatlerde İstanbul Atatürk Havalimanı yerine İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı gibi…

(G.Ş)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin