Ucuz diye alınan tatil pahalıya patlayabilir!

2991
ucuz

Tatil

İnternetten tatil satın alanlar bazı noktalara dikkat etmediklerinde normalden daha fazla para ödüyor. İlk gördüğünüz fiyata ucuz diye aldanmayın!

İnternet üzerinden tatil yeri seçip satın alanlar bu haberi iyi okumalı. Fiyat kıyaslaması yaparken karşınıza çok uygun fiyata tatil paketleri çıkabilir. Otel ve uçuştan oluşan hizmetin detaylarını iyi okumayan kişiler, iş ödemeye gelince çok daha yüksek bir fiyatla karşılaşabiliyor. Eğer bazı noktalara dikkat etmezseniz normalden  daha yüksek bir miktar ödemeniz gerekebilir. Uzmanlar, internetteki her “ucuz” tatilin gerçekten de böyle olmadığına dikkat çektiler.

Özellikle son dakika tatil satın alanlar işi aceleye getiriyorlar. TÜV Rheinland kuruluşunda turizm sorumlusu olan Sonja Kretschmar, şu uyarılarda bulundu:

İnternette bir tatil paketi çok uygun fiyata sunuluyorsa dikkat etmek gerekir. Tatilin kendisi belki gerçekten de bu fiyata satılıyor olabilir, ancak diğer ek masrafları gözden kaçırmayın. Örneğin şu hizmetler için ek ücret istenebilir: havaalanından otele transfer, otelde internet (Wifi), havlu, şezlong, odada kasa, uçakta yer ayırtma. Özellikle kredi kartı ödemelerinde bir çok sayfada ek ücret alınıyor.

İnternetten tatil satın alırken sunulan seyahat sigortası da fiyatı yükseltiyor. Eğer sigorta istemiyorsanız bunu işlem sırasında belirtmeniz gerekir. Satın alma işlemi sırasında bunu yapmayan bir çok kişinin ek sigorta yaptırdığından haberi bile olmuyor.

Ayrıca bu tatil neden bu kadar uygun diye araştırma yapmak gerekir. Bunun için seyahat sayfalarında diğer müşterilerin yorumlarına bakabilirsiniz. Örneğin otelde o an inşaat çalışması olabilir. Yüzme havuzu veya balkon kullanım dışı olabilir.”

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin