Uçuşunuz her an iptal olabilir

994

Tatil

Önümüzdeki günlerde Alman havayolu Lufthansa ile uçmayı planlayanlar dikkat…Pilotlar her an yeni bir greve başlayabilir ve uçuşunuz iptal olabilir.

Alman havayolu şirketi Lufthansa’da pilotların her an yeni bir greve başlayabilecekleri belirtildi. Pilot Sendikası Cockpit, geçtiğimiz haftalarda Lufthansa ile yapılan görüşmelerden bir sonuç alınamadığını ve bu nedenle yakın bir tarihte yeni bir grevin olabileceği uyarısında bulundu.

Pilotların emekliliğe geçiş dönemi ile ilgili prüzlerin ortadan kaldırılamaması nedeniyle pilotlar bir çok kez greve gitmiş ve yüzlerce uçuş iptal olmuştu. Lufthansa’yı sert tutumundan dolayı eleştiren sendika yetkilileri „Grevden bir gün önce haber vereceğiz“ bilgisini verdiler. Gelişme, önümüzdeki günlerde Lufthansa ile uçmayı planlayanların huzurunu kaçırdı. Son grevlerde uçakları kalkamadığı için binlerce yolcu mağdur olmuştu. Grev olması durumunda Avrupa ve Almanya içi hariç bütün uzun mesafeli seferler ya tamamiyle iptal edilecek, ya da daha sonraki saatlere ertelenecek.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin