“Uçuşların pahalı olması bizleri mağdur ediyor”

1017
Pahalı

Tatil

Son zamanlarda vatandaşlar uçak biletlerinin pahalılığından yakınıyor. Gerek yurtdışındaki vatandaşlar gerekse yurtiçindeki vatandaşlar havayolu firmalarının yaz sezonunda bilet fiyatlarının yükseltmesi nedeniyle karayolunu daha çok tercih ediyor. Bu durumu fark eden sivil toplum kuruluşları havayolu şirketlerine tepki göstererek çağrıda bulunuyor.  Geçtiğimiz günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası uçak biletlerinin hem pahalı olmasından hem de havayolu şirketlerinin direkt uçuşlarının azaltmasına tepki göstermişti. Şimdi de İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu (İPEKYOLUSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, son günlerde gündem oluşturan uçak bilet fiyatlarına tepki gösterdi. Erzurumvatan’da yer alan habere göre  İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu olarak yapılan onca tepkilere karşılık olarak THY yetkililerinden ses çıkmamasına tepki göstererek, “THY Erzurum için resmen çifte standart uygulamakta olup hem uçak seferlerinde azalmaya gidip hem de uçuşların pahalı olması bizleri mağdur etmektedir. Erzurum halkı sahipsiz değildir bizler İPEKYOLUSİFED olarak Erzurum’ un sahibi olduğumuzu ve bu haksızlık ve çifte standart karşısında asla susmayacağımızı belirtmek isterim” diye konuştu.

THY’nın çifte standart uyguladığını öne süren Alim, “THY Ankara – Erzincan 160,00 TL İstanbul – Trabzon 335.00 sadece ülkemiz içinde değil Dünyanın bir çok ülkesine Erzurum’dan daha da ucuza götürüyorken mesela İstanbul – Londra 467.00 TL İstanbul – Almanya 437. 00 TL İ STANBUL – Kıbrıs 215 TL ye uçarken İstanbul – Erzurum ve Ankara arası fahiş fiyat uygulaması yapılmaktadır. Dünyanın birçok ülkesine daha uygun fiyatlar ile uçarken her daim vatanın ve milletinin yanında olan Erzurum’a bu fahiş fiyatları nasıl reva görüyorsunuz Erzurum’a karşı yapılan bu haksızlığa bir an önce dur denilerek normal fiyatlara inmesi gerekiyor.”diye konuştu.

Haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz:http://www.erzurumvatan.com/ucak-bilet-fiyatlarina-bir-tepki-de-ipekyolusifedden-geldi/?fbclid=IwAR36TR5SiqIdzyQfwxIxeni3TenHPwbCWMJTRopmoHpcsp9yfhq2-yL_mIo

(G.Ş)

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin