Uçuşlar iptal olacak: Bilet alanlara paraları iade edilecek

37094
Ryanair

Tatil

Uçuşlar iptal olacak: Bilet alanlara paraları iade edilecek

Uygun fiyata sunduğu uçak biletleri ile ünlü olan Ryanair, Almanya’nın Düsseldorf kentindeki uçuş merkezini kapatma kararı aldı. Düsseldorf Havalimanı’nda havayolu şirketlerinden alınan ücretlere zam yapılmasını gerekçe olarak gösteren havayolu, bu şehirden ve bu şehre yapılan tüm uçuşlarını 24 Ekim’den itibaren durdurduğunu açıkladı. Merkezin kapanmasıyla 200 kişi işinden olacak, havalimanındaki 7 uçak ise başka bölgelere aktarılacak.

Bilet paraları iade edilecek

Şu ana kadar bu şehirden 20 ayrı noktaya uçan havayolundan önümüzdeki dönem için bilet alanlara paraları iade edilecek. Verilen bilgiye göre ödemeler önümüzdeki günlerde gerçekleşecek. Ancak seyahat planları yapanlar iptal kararından pek memnun kalmadılar. Uygun fiyata satın alınan biletlerin iptal olmasıyla şimdi daha yüksek ücret ödeyip yeniden bilet satın almak zorunda kalacaklar.

Ücretleri artırmakla suçlanan Düsseldorf Havalimanı eleştirilere cevap verirken, bunun yasal bir düzenleme olduğunu ve bütün havayolu şirketleri için geçerli olduğunu bildirdi. Ayrıca koronadan dolayı gerileyen yolcu sayıları nedeniyle kendilerinin de maddi kayıplar yaşadıklarına dikkat çektiler.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin