Uçuş öncesi ne yemeliyim?

1685
yemek, uçak

Tatil

Rahat bir uçuş geçirmek isteyenler için havaalanında ve uçakta yenen yemek çok önemli.

Seyahat eden yolcuların yemek alışkanlıkları oldukça farklı oluyor. Kimi hızlı olsun diye fastfood yiyecekleri, kimisi de sağlıklı olanları tercih ediyor. Uçuş arama motoru Skyscanner, 1000 yolcunun konuyla ilgili görüşünü aldı. Yolculara “uçuş öncesi havaalanında ve daha sonra uçakta ne tür yemekler isterdiniz” diye soruldu. Görüşü alınanların yüzde 49,2’si havaalanında, yüzde 22,1’i ise uçakta hızlı yenebilen yiyecekler istediklerini belirttiler. Buna karşılık yüzde 63 gibi büyük çoğunluk “Uçakta sağlıklı yemekler verilmesini isterdim” dedi. Bu görüşte olan kadınların oranları erkeklere göre daha yüksek.

Türkiye ve Avrupa’dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa

Uzmanlara göre rahat bir yolculuk için yemeğin sindirilmesi çok önemli. Bu nedenle özellikle uçuş sırasında pizza, hamburger ve patates kızartması gibi yiyeceklerden uzak durmak gerekiyor. Bunun yerine çorba, salata ve sebzeli yemekler tavsiye ediliyor. Ancak bu kurala uymak her zaman da mümkün olmuyor.Çünkü uçuş öncesi zamanın kısıtlı olması nedeniyle bir çok yolcu “Bir an önce yeyip kalkabileceği” yemekleri, yani fastfoodları tercih ediyor. Ayrıca havaalanındaki restoranların oldukça yüksek fiyat istemesi de insanları bu şekilde hareket etmeye zorluyor.

Bu gerçeği Skyscanner’in yaptığı araştırma sonucunda görmek de mümkün. Görüşü alınanların yüzde 11,6’sı havaalanında evde hazırladığım yiyecekleri yiyiyorum” derken yüzde 20,5’i “Hiç yemek yemiyorum” dedi.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin