Uçuş korkusunu yenmek için bu yöntemler uygulanıyor

424
uçuş

Tatil

Hayatınızda belli sürelerde olmasa da en az bir kere bir sebepten dolayı uçağa binme durumunuz olabilir. Uçakla yolculuk yapmak bir çok kişiye keyif verse de bazıları için kabus oluyor. Uçuş fobisi yüzünden uçağı tercih etmeyen milyonlarca insan bulunuyor. Peki bu uçuş korkusu nedir, nasıl atlatılır?

En yaygın fobilerde ilk 3’te

Uçağa bindiği andan itibaren değil, düşününce bile kişi kendinde bir korku, rahatsızlık hissi yaşayabilir. Gerginlik, stres ve panik atağı olanların vay haline. Kapalı yer ve yükseklik korkusu olanlarda görülmektedir. Ama bu durum yaygın bir durumdur. Hatta dünya sıralamasında en yaygın fobiler arasında 3’üncü sırada yer alır. Bu korkuyu uzman kişiler tarafından atlatabilir, hatta kendiniz bile aşabilirsiniz.

Uçak korkusu nasıl atlatılır?

Bu korkuları aşmak için bazı havayolları uçuş hakkında bilgiler ve eğitimlerle kişilerin içinde bulunduğu korku ve stresi azaltmaktadır. Bu korkuyla baş edemeyen ileri düzeydeki kişiler için uzman bir doktor onayıyla ilaç kullanabilir. Dijitalleşmeyle artık sanal gerçeklikte artarak uçuş korkusu olan kişilere uçuş deneyimi yaşatılıyor. Uzman doktorlar tarafından uygulanan bu deneyimle kişilerin bu korkusu ortadan kaldırılıyor.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin