Uçaktaki büyük tehlike

895

Tatil

Alman güvenlik birimleri, 3 boyutlu yazıcılardan elde edilen parçaların güvenlik kontrolünde fark edilmediğini ve uçağa sokulup silah haline getirilebileceği uyarısında bulundu.

Federal Alman Kriminal Dairesi, üç boyutlu yazıcıların hava yolculuğu açısından ne kadar tehlikeli olabileceğini gözler önüne serdi. Die Welt Gazetesi’ne konuşan daire sözcüsü, 3 boyutlu yazıcılardan elde edilen parçalarla silah üretilebileceğini bildirdi. Yeni teknolojiyi mercek altına alan ve test eden Alman yetkililer, „3 boyutlu“ parçaların güvenlik kontrolünde fark edilmediğini ve kolayca uçağa sokulabileceği uyarısında bulundular.

Daire sözcüsü, yeni teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve güvenlik önlemlerini ona göre şekillendirdiklerini de hatırlattı.

Verilen bilgiye göre Federal Alman Kriminal Dairesi bir yıldır 3 boyutlu yazıcıyı inceliyor ve güvenlik teklikesinin hangi boyutlara gelebileceğini araştırıyor. Uzmanlar, parçaların uçağın içine sokulabileceğini ve burada silah haline getirilebileceğini vurguluyorlar.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin