Uçakta yemeğin ilk size verilmesini istiyorsanız bunu yapın

434
ilk

Tatil

Uçaklarda yapılan yemek servislerinde yolcular bazen yarım saate yakın sıranın kendisine gelmesini beklemek zorunda kalıyor. Bunu biraz da yolcunun hangi koltuğa oturduğuna bağlı. Eğer yanlış yere oturduysanız sıra en son size gelebilir. Havalimanına geliş yolculuğu, sıra bekleme, check in işlemleri, güvenlik kontrolü ve uçağın kalkışını bekleme gibi işlemler dikkate alındığında yolcular yorgun düşüyor ve elbette karnı acıkıyor. Bazen bir kaç dakika yemeği beklemek bile ızdırap gibi geliyor insana. Ancak yemek servisinde önce sizden başlanmasının bir yöntemi var. Bu yöntem bir çok havayolu için geçerli. Eğer siz de sabırsız yolculardansanız bu yöntemi bir daha  ki uçuşunuzda deneyebilirsiniz.

Öncelikle şunu unutmayın: Uçaklarda yemek servisi genellikle en son mutfağa yakın yolculara yapılır. Yani yemekleri taşıyan araba ile mutfağa en uzak noktadan yemek servisine başlanır. Eğer sona kadar beklemek istemiyorsanız mutfağa en uzak noktaya oturun. Bilindiği gibi mutfak kısmı uçaklarda arkada olur. Ancak bu her havayolu için geçerli değil, bazı havayolu şirketlerinde bunun tam tersi de olabiliyor.

Ancak havayolu şirketlerinin çoğu için geçerli olan yöntem şu:

Uçuş öncesi veya yemek servisi öncesi özel bir menü sipariş veren yolculara yemekleri daima öncelikli verilir. Örneğin uçuştan önce online check in yaparken alerjiniz olduğu için özel bir menü seçerseniz, kabin memurları serviste ilk sizin yemeğinizi getirirler. Çünkü bu yemeğin diğerleri ile karışma ihtimali yüksek olduğundan görevli bu yemeği bir an önce sahibine teslim etmek ister. Aksi taktirde örneğin belirli bir maddeye alerjisi olan kişinin yanlış yemeği yediğinde ciddi sağlık sorunları yaşama riski bulunur. Aynı şekilde „etsiz yemek istiyorum“ veya „Tuzsuz yemek istiyorum“ gibi özel seçeneklerde faydalanabilirsiniz.

(A)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin