Uçakta “İn ulan aşağı” kavgası

2207
uçak

Tatil

OnurAir’in İstanbul-Elazığ seferini yapan uçakta içkili bir yolcu ile diğer yolcular arasında kavga çıktı. Tarafların kullandığı cümleler oldukça ilginçti.

Onur Air’in İstanbul-Elazığ seferini yapan Airbus 320 tipi uçağında başlayan kavga inişe kadar devam etti. Habertürk’ün haberine göre geçtiğimiz gün İstanbul’dan saat 21.15 sıralarında kalkan uçakta içkili olduğu gerekçesiyle bir erkek yolcu ile diğer yolcular arasında tartışma başladı. Tartışma bir anda büyüyünce ortalık karıştı.

Kavgacı yolculardan biri diğerine “İn ulan aşağı” diye bağırdı. Bazı yolcuların tartışma nedeniyle sinirlerine hâkim olamadığı ve gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Yolcuların iddiasına göre tartışma uçak iniş yaparken de sürdü ve bazı yolcular inişte kemer takmadı. Saat 23.30’da iniş yapan uçağa kaptan pilotun talebi üzerine polis geldi ve yurtdışında yaşadığı bildirilen yolcu uçaktan indirildi. Ancak resmi bir şikâyet olmadığı için serbest kaldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, uçuş güvenliğini tehdit oluşturan davranışlarda bulunan yolculara bin 500 lira para cezası veriyor.

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin