Uçaklarda bulaşıcı hastalık riski

2075

Tatil

Amerikan bilimadamları, hastalığa neden olan bazı bulaşıcı bakterilerin günlerce uçakta devam yaşadığını ortaya çıkardı. Uçakta bunları kullanıyorsanız dikkat etmelisiniz..

Türkiye ve Avrupa'dan en güzel tatil yerleri, Sılayolu haberleri, uçak bileti kampanyaları / Urlaubs News aus der Türkei und Europa: www.facebook.com/turizmavrupa
Sayfamızı beğen, haberleri kaçırma

Dünyanın dört bir yanını turlayan uçakların tam bir bakteri yuvası olduğunu biliyor muydunuz? Amerikan bilimadamları yaptıkarı son araştırmada bazı bulaşıcı bakterilerin uçakta bir haftaya kadar devam yaşayabildiğini ortaya çıkardı. Bu haberi okuduktan sonra bir dahaki uçuşunuzda daha dikkatli davranacağınıza eminiz..

Yapılan testler, uçakta yolculuk sırasında kullanılan alanların tam bir bakteri taşıyıcısı olduğunu gösterdi. Özellikle yolcunun yer aldığı koltuk, koltuk arkasındaki cepler ve dirseklikler bakterilerin bir haftaya kadar devam yaşayabileceği alanlar. Yani sizden önce hasta bir yolcu uçağa biniyorsa, aradan bir hafta geçse bile onun hastalığı bu bakteriler aracılığı ile size de geçebilir.

Uzmanlar bu bilgiden yola çıkarak şu uyarıda bulunuyorlar: “Bakteriler koltuk, koltuk masası, koltuk cepleri, dirseklik, yastık, battaniye ve uçağın tuvaletinde olabilir. Sık sık ellerinizi yıkamanız ve yanınızda dezenfekte sıvı bulundurmanızda fayda var. Yastık ve battaniyeleri sizden önce başkalarının da kullanmış olabileceğini unutmayın.”

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin