“Uçakta bir şişe su 1 Euro’ya satılsın”

2433
su

Tatil

Güvenlik önlemleri nedeniyle yanlarındaki su şişesini çöpe atan yolcular uçakta veya havaalanında 2-4 Euro arasında bir ücrete yenisini almak zorunda kalıyor.

Uçak yolcuları, havaalanlarındaki uygulamalar nedeniyle küçük bir suya 2-4 Euro arasında ücret ödüyor. Yolcular güvenlik kontrolünden sıvı geçiremedikleri için yanlarındaki içecekleri çöpe atıyor. Daha sonra ise su içmek isteyen bunu ya havaalanındaki dükkanlardan veya uçakta satın almak zorunda kalıyor.

Uzun zamandır büyük tepkilere yol açan bu sistemin artık son bulması gerektiğini savunan Avrupa Birliği Ulaştırma Komiseri Violeta Bulc “Havayolu şirketleri uçakta bir şişe suyu 1 Euro’dan satmalı” teklifinde bulundu. Bazı şirketlerin güvenlik önlemlerini fırsatçılığa çevirdiğini düşünen Bulc, bu konuda görüşmelerini sürdürdüğünü bildirdi.

Bazı havaalanları ortak bir karar alarak güvenlik kontrolünden sonra uygun fiyata içecek satışı yaptırıyorlar. Şimdi amaç bu uygulamanın uçalarda da yürürlüğe girmesi. Özellikle yaşlı yolcular, hastalar ve çocuklu aileler su satışlarının bu derece abartılı fiyata yapılmasına tepki gösteriyorlar.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin