Uçak ve havalimanında aceleci davranan pişman oluyor

1594
uçak

Tatil

Havayolu seyahatlerinde bazı yolcular uçak piste indiği andan itibaren hızlı bir şekilde inmek istiyorlar. Bu hızlı hazırlanış yolcuların uçakta bir çok eşyasını unutmasına sebep oluyor. Pasaport kontrolünde kuyrukta sıra beklememek için aceleci bir şekilde hareket eden veya hemen bagajını alıp havalimanından çıkmak isteyenler genellikle eşyasını uçakta veya havalimanında unutuyor.

Yolculuk esnasında uçakta unutulan eşyalar

Yolcular özellikle uzun seyahatlerde rahat hareket ettiği için o sırada kullandığı, telefon, tablet, ipad, bilgisayar gibi elektronik cihazları unutabiliyor. Ses için kullandığı birçok farklı türdeki kulaklıklar da en çok unutulan eşyalar arasında yer alıyor. Yolculuk sırasında yanınızdan ayırmamanız gereken cüzdan bile oturduğunuz koltuğun kenar kısmına sıkışıp yere düşebiliyor. Bazı yolcular yanına aldığı kabin bagajını bile uçakta bırakabiliyor. Sabırsız yolcuların ziynet eşyalarını veya bebeğin eşyalarını unuttuğu da oluyor.

Kayıtlı bagajınızı unutmayın

Uçak yolculuğu bittiğinde hızlı bir şekilde havalimanından çıkmak isteyenler pasaport kontrolünü hızlı bir şekilde geçmek istiyor. Ancak bazıları sadece bu hedefe odaklandığı için daha sonra bagajını almayı bile unutuyor.

Bagajda bulunan giysiler, elektronik cihazlar, sınırlı kapasite getirilen sigaralar, fotoğraf makinesi, ayakkabı, çocukların oyuncakları, abiyeler, takılar, ziynet eşyalar,

nakit para, protez diş, koltuk değnekleri, müzik aletleri, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kitap, olta takımı, ilaç, kıyma makinesi gibi aklınıza gelen birçok eşya da böylelikle havalimanında kalıyor.

Unutulan eşyalara ne oluyor

Havalimanlarında unutulan eşyalar sahipleri tarafından alınması için belirlenen süre dahilinde kayıp eşya bürolarından alınması gerekiyor. Bu eşyalar alınmadığı takdirde ya imha ediliyor ya da  halka satışı için ihaleye veriliyor.

(SK)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin